ژل رویال اصل


 ژل رویال برای چی خوبه

 ژل رویال که با نام شاه‌انگبین نیز شناخته می‌شود، نوعی خاص از ترشحات زنبور عسل (متفاوت با عسل یا زهر) است که در تغذیه‌ی لاروهای زنبور عسل (زنبورهای نوزاد) و ملکه کاربرد دارد. ژل رویال از غدد هیپوفارنکس یا شیری که در دو طرف سر زنبورهای کارگر قرار دارد، ترشح می‌شود که از محصولات داخل کندو محسوب شده و غنی از پروتئین هستند. فعالیت غدد شیری با سن زنبورهای کارگر ارتباط دارد.

ژل رویال در روزهای نخست، بدون استثنا به همه‌ی لاروها (اعم از ملکه، نر و کارگر) خورانده می‌شود و از این نظر تفاوتی میان طبقات مختلف کندو نیست اما پس از چندروز این تغذیه برای نرها و کارگرها متوقف می‌شود و تنها لاروهای ملکه از آن تغذیه می‌کنند. دلیل درشت‌تر بودن ملکه‌ها نسبت به سایر زنبورهای کندو همین است.

ماده‌ی اصلی در این ژل، پس از آب، پروتئین است. ۹ نوع پروتئین MRJP در این ماده وجود دارد که اصلی‌ترین آن‌ها MRJP1 است.

با کشف خواص شگفت‌انگیز ژل رویال برای بدن انسان و رفع بیماری‌های آن، اقدام به جمع‌آوری این محصول ازکندوهای زنبور عسل می‌شود. اینک به عنوان ماده‌ای مکمل برای تقویت بدن و درمان بسیاری از بیماری‌های مهم از آن استفاده می‌شود؛ البته همانند هر ماده‌ی دیگر باید علاوه بر فواید، به مضرات و عوارض احتمالی آن نیز توجه داشت.

ژل رویال اصل

 جامع‌ترین حقایق علمی درباره آن (۱۲ فایده + مضرات)

ژل رویال از معروف‌ترین و گران‌بهاترین تولیدات زنبورعسل است. علت این ارزش و اهمیت در خواص شگفت‌انگیز و منحصر به فرد آن است؛ خواصی چون ارزش تغذیه‌ای فراوان، تقویت قوای ایمنی، بهبود عملکرد مغز، کاهش عوارض یائسگی و شیمی‌درمانی و … . اگر دوست دارید اطلاعاتی دقیق تر درباره ژل رویال و برجسته‌ترین خواص آن داشته باشید، با این مطلب تا پایان همراه باشید و نظرات و تجربیات خود را با ما درمیان بگذارید.

۱۲ فایده برای بدن

در این‌جا ویژگی‌های مثبت متنوعی که ژل رویال برای افراد گوناگون دارد، بررسی می‌کنیم:

غنی بودن از نظر غذایی:

چنان که پیش‌تر نیز ذکر شد، ماده اصلی رویال ژل، پس از آب، پروتئین است. در این ژل همچنین کربوهیدرات ها و اسیدهای چرب یافت می‌شود. اصلی‌ترین تأثیری که رویال ژل بر سلامت و تقویت بدن می‌گذارد، نشأت گرفته از گروه پروتئین‌ها و اسیدهای چرب است. به طور کلی مواد مغذی در ژل رویال به این شرح است:

 

  1. گروهی از پروتئین‌های MRJP ( 9 پروتئین)
  2. دو اسید چرب مهم (شامل اسید ترانس-۱۰-هیدروکسی-۲-دکنوئیک و اسید ۱۰-هیدروکسی دکانوئیک)
  3. ویتامین‌های گروه B : شامل تیامین (B1)، ریبو فلاوین(B2)، نیاسین (B3)،  اسیدپانتوتنیک (B5)، پیریدوکسین (B6)، بیوتین(B7)، اینوزینول (B8) و اسیدفولیک (B9)
  4. برخی از مواد معدنی ارزشمند و کمیاب

همه‌ی این مواد، ژل رویال را تبدیل به ماده‌ای غنی می‌کنند که علاوه بر تقویت بدن، در پیشگیری از بیماری‌ها مؤثرند.

اثرات آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی احتمالی

تحقیقات در این مورد هنوز به پایان نرسیده و بنابراین نمی‌توان نتایجی قطعی از آن‌ها اعلام کرد اما آنچه تاکنون ادعا شده، خبر از وجود خواص آنتی اکسیدانی قوی در اسیدهای آمینه و اسیدهای چرب ژل رویال است. در برخی از آزمایشات نیز مشاهده شده که ژل رویال سطح مواد شیمیایی پیش التهاب را کاهش می‌دهد. البته اثبات این تأثیرات در بدن انسان نیازمند تحقیقات دقیق، جامع و گسترده است.

کاهش کلسترول

در برخی موارد آزمایش شده انسانی و حیوانی، ژل رویال تأثیر جالب توجهی بر کاهش میزان کلسترول‌های بد داشته است. در موارد حیوانی این تأثیر بیشتر بوده؛ برای مثال یک مطالعه‌ی ۱۲ هفته‌ای روی تعدادی خرگوش نشان داده که مصرف ژل رویال، کلسترول‌های بد این خرگوش‌ها را تا ۲۸ درصد کاهش داده است؛ این درحالی است که در مورد انسانی این کاهش حدود ۱۱ درصد بوده و البته ناگفته نماند که چنین تأثیری بر انسان با مصرف حدود ۳ گرم ژل حاصل آمده است. از سوی دیگر برخی از آزمایشات انسانی، تأثیر و تغییری نشان نداده‌اند؛ به همین دلیل، نمی‌توان در این مورد نیز نتایج را قطعی و کامل دانست اما آنچه تاکنون مشاهده شده، امیدوارکننده است.

بهبود زخم‌ها و ترمیم پوست

مصرف ژل رویال هم به صورت خوراکی و هم به صورت موضعی امکان پذیر است. برخی از تحقیقات نشان می‌دهد که ژل رویال نقش مؤثری در تولید پروتئین‌های مربوط به ترمیم بافت دارد در نتیجه می‌تواند زخم‌های پوستی را بهبود بخشد. مطالعات روی حیوانات و نیز برخی بررسی‌های آزمایشگاهی روی موارد انسانی، این ادعاها را اثبات کرده است، با این همه در خصوص زخم پای بیماران دیابتی هنوز نتیجه‌ای از رویال ژل حاصل نشده است. کمترین تأثیر ژل رویال بر زخم ها این است که می‌تواند سطح آن‌ها را تمیز و به دور از باکتری و عفونت نگه دارد.

کاهش فشار خون و محافظت از سلامت قلب و گردش خون

کارکرد برخی پروتئین‌های خاص در ژل رویال، کاهش فشار خون تشخیص داده شده است. این ادعا پس از آزمایش نوعی مکمل مرکب از ژل و برخی دیگر از مواد به دست آمده از زنبور مطرح شده است. البته از آنجا که در این مورد، صرفا رویال ژل به کار نرفته و از مواد دیگری نیز بهره گرفته شده، باید در خصوص تأثیر آن به تنهایی بر فشار خون، بهبود گردش خون و سلامت قلب تحقیقات بیشتری انجام شود.

تنظیم قند خون با کاهش فشار و التهاب اکسیداتیو

کاهش فشار و التهاب اکسیداتیو می‌تواند واکنش به انسولین را بهبود دهد و کنترل قند خون را آسان‌تر کند؛ رویال ژل می‌تواند چنین کارکردی داشته باشد. مطالعه‌ای ۶ ماهه، کاهش ۲۰ درصدی قندخون را در انسان با مصرف ژله رویال نشان داده است. البته سطح این مطالعه نیز گسترده نبوده و نیازمند بررسی‌های بیشتری هستیم اما می‌توانیم امید به چنین تأثیری برای بیماران دیابتی داشته باشیم.

بهبود عملکرد مغز و مبارزه با آلزایمر

 تأثیرات متعدد و گوناکونی در بهبود عملکرد مغز دارد. طبق آزمایشات و مطالعاتی که بر روی حیوانات انجام شده، این ژل پرخاصیت سبب کاهش استرس و تقویت سیستم عصبی می‌شود، در درمان افسردگی مؤثر است، سبب تقویت حافظه می‌شود و تأثیرات مساعدی نیز بر رفع آن دسته از رسوبات شیمیایی دارد که با بیماری آلزایمر مرتبط هستند. این نتایج امید ما را به موفقیت این ژل برای بهبود عملکرد مغز در نمونه‌های انسانی بیشتر کرده است.

درمان خشکی چشم

مطالعاتی بر موارد هم حیوانی و هم انسانی نشان داده است که این ماده در بهبود ترشح معمول اشک و در نتیجه درمان خشکی چشم مزمن مؤثر است. همچنین هیچ‌گونه عوارض برای استفاده آن در مورد چشم دیده نشده است اما بهتر است مصرف به صورت خوراکی باشد.

اثرات ضدپیری

اگر داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی اثبات شود، احتمال وجود این ویژگی در ژل رویال نیز قوت بیشتری خواهد یافت. طبق تحقیقات بر موارد حیوانی، مصرف موضعی ژل رویال، با خاصیت کلاژن‌سازی می‌تواند چین و چروک و پیری پوست را کاهش دهد و همچنین می‌تواند در محافظت از پوست دربرابر اشعه ماوارءبنفش مؤثر باشد.

خواص ژل رویال برای پوست

  • تقویت سیستم ایمنی بدن

برخی تحقیقات که بازهم روی موارد حیوانی انجام شده نشان می‌دهد که وجود پروتئین ها و اسیدهای چرب خاصی که پیش‌تر به طور کامل معرفی شدند، فعالیت‌های ضدباکتری و ضدعفونی را در بدن افزایش می‌دهد. به همین دلیل می‌توان امیدوار بود که این ژل در تقویت سیستم ایمنی بدن انسان نیز تأثیرگذار باشد که البته برای حصول اطمینان باید تحقیقات خاص انسانی آن صورت گیرد.

  • کاهش عوارض جانبی شیمی درمانی

درمان های بیماری سرطان، فرایند دشوار و پر آزاری برای بیمار دارند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به نارسایی‌های قلبی، التهاب در بخش های گوناگون و مشکلات گوارشی شدید اشاره کرد. طبق آزمایشات، ژل رویال روند وقوع این عوارض را ملایم‌تر می‌کند و از این رو به بیماران سرطانی کمک کننده است اما درمورد خواص ضدسرطانی آن هنوز قطعیتی وجود ندارد.

  • بهبود عوارض یائسگی

بانوان در سنین یائسگی با عوارض گوناگون جسمی و روانی روبه‌رو می‌شوند. از جمله این عوارض می‌توان به دردهای ناحیه کمر یا عضلات دیگر بخش‌ها، کاهش حافظه، افزایش اضطراب و افسردگی اشاره کرد. در یک مطالعه برخی بانوان با مصرف روزانه ۸۰۰ میلی گرم ژل رویال توانسته‌اند بر برخی از این عوارض غلبه کنند.

ژل رویال برای یائسگی

توجه:علی رغم تبلیغات گوناگون، تأثیر قطعی ژل رویال بر ناباروری نیز هنوز اثبات نشده است و تنها برخی موارد و شواهد بالینی وجود دارد که از مصرف آن برای باروری نتیجه گرفته اند. با این حال احتمال تأثیر آن بر باروری چندان بعید نیست و مصرف آن برای این مورد بی ضرر است.

ویتامین های موجود در ژل رویال

برخی از ویتامین های موجود در ژل رویال عبارتند از: تیامین (B1) ریبوفلاوین (B2) اسید پانتوتنیک (B5) پیریدوکسین (B6) نیاسین (B3) اسید فولیک (B9) اینوزیتول (B8) بیوتین (B7) این مواد مغذی ممکن است برخی از مزایای بالقوه سلامتی ژل رویال را فراهم کند ، اگرچه تحقیقات بیشتری در مورد این ماده منحصر به فرد مورد نیاز است.

ژل رویال ممکن است اثرات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی ایجاد کند. ادعا می شود که ژل رویال باعث کاهش التهاب و استرس اکسیداتیو می شود. در مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی متعدد ، به نظر می رسد اسیدهای آمینه خاص ، اسیدهای چرب و ترکیبات فنلی موجود در ژل رویال دارای اثرات آنتی اکسیدانی قوی هستند. علاوه بر این ، چندین مطالعه در آزمایشگاه نشان می دهد که سطح مواد شیمیایی پیش التهاب آزاد شده از سلولهای ایمنی تحت درمان با ژل رویال کاهش یافته است. با وجود این نتیج های امیدوارکننده هنوز مطالعات انسانی آن گونه ک باید و شاید انجام نشده است. برای نتیجه گیری قطعی در مورد درمان التهاب با ژل رویال ، اطلاعات بیشتری لازم است.

 

تاثیر ژل رویال بر کلسترول

ممکن است با تأثیر بر سطح کلسترول ، خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد مطالعات حیوانی و انسانی نشان می دهد که ژل رویال ممکن است بر میزان کلسترول تأثیر مثبت بگذارد و در نتیجه خطر بیماری قلبی را کاهش دهد. اگرچه مکانیسم دقیق آن نامشخص است ، اما پروتئین های خاص موجود در ژل رویال ممکن است به کاهش کلسترول کمک کنند.یک مطالعه ۱۲ هفته ای نشان داد که در خرگوش های حاوی ژل رویال به طور قابل توجهی میزان کلسترول LDL کل و “بد” آنها را به ترتیب ۲۸ و ۲۳ درصد کاهش یافته است. به طور مشابه ، یک مطالعه یک ماهه روی انسان ، کاهش کلسترول LDL کل و “بد” در افراد با مصرف حدود ۳ گرم ژله رویال را ۱۱٪ و ۴٪ کاهش داد.برعکس ،از یک مطالعه کوچک دیگر انسانی هیچ تفاوت قابل توجهی در سطح کلسترول بین شرکت کنندگان تحت درمان با ژل رویال و کسانی که در آزامایش قار داشتند به دست نیامد.

ترمیم زخم

ممکن است ژل رویال به زخم و ترمیم پوست کمک کند. ژل رویال هم به صورت خوراکی و هم به صورت موضعی استفاده می شود. ممکن است از ترمیم زخم و سایر بیماری های التهابی پوستی پشتیبانی کند. پژوهش ها نشان می دهد که ژل رویال دارای یک اثر ضد باکتری است. که می تواند زخم ها را تمیز و عاری از عفونت نگه دارد.یک مطالعه بر روی حیوانات افزایش تولید کلاژن در موشهای صحرایی با توجه به عصاره ژل رویال را نشان داد. کلاژن دارای یک پروتئین ساختاری است که برای ترمیم پوست بسیار حیاتی است.یک مطالعه آزمایشگاهی نشان داد که ظرفیت ترمیم بافت در سلولهای انسانی تحت درمان با ژل رویال به طور قابل توجهی افزایش یافته است.هرچند ، یک مطالعه اخیر در مورد انسان هیچ تفاوتی در بهبود زخم بین یک گروه کنترل و شرکت کنندگان در درمان موضعی زخم پای دیابتی با ژل رویال مشاهده نکرده است.در نهایت ، تحقیقات بیشتری در مورد اثرات ژل رویال در بهبود زخم و ترمیم بافت مورد نیاز است

– پروتئین های خاص در ژل رویال ممکن است فشار خون را کاهش دهند. ژل رویال ممکن است با کاهش فشار خون از قلب و سیستم گردش خون شما محافظت کند. چندین مطالعه آزمایشگاهی نشان می دهد که پروتئین های خاص موجود در ژل رویال باعث شل شدن سلول های عضلانی صاف در رگ ها و عروق شما بشوند. و در نتیجه فشار خون را کاهش می دهند.

کاهش فشار خون

یک مطالعه حیوانی اخیر یک مکمل ترکیبی از ژل رویال با سایر مواد مشتق شده از زنبور عسل را بررسی کرده و کاهش قابل توجهی در فشار خون یافته است. با این حال ، نقش دقیق ژل رویال در این مکمل مشخص نیست.پروتئین های خاص در ژل رویال ممکن است فشار خون را کاهش دهند. ژل رویال ممکن است با کاهش فشار خون از قلب و سیستم گردش خون شما محافظت کند. چندین مطالعه آزمایشگاهی نشان می دهد که پروتئین های خاص موجود در ژل رویال باعث شل شدن سلول های عضلانی صاف در رگ ها و عروق شما می شوند و در نتیجه فشار خون را کاهش می دهد.یک مطالعه حیوانی اخیر یک مکمل ترکیبی از ژل رویال با سایر مواد مشتق شده از زنبور عسل را بررسی کرده و کاهش قابل توجهی در فشار خون یافته است. با این حال ، نقش دقیق ژل رویال در این مکمل مشخص نیست.

طریقه مصرف ژل رویال

به طور معمول ژل رویال ماده ای کم ضرر یا بی ضرر تلقی می‌شود اما اگر تاکنون آن را امتحان نکرده اید، بهتر است از مصرف دوزهای بالای آن خودداری کنید.

گزارشاتی در خصوص برخی عوارض جانبی مصرف آن وجود دارد که بیشتر حول محور واکنش‌های آلرژیکی است بنابراین اگر مبتلا به هرنوع از آلرژی یا بیماری های آلرژیک هستید بهتر است از مصرف ژل رویال خودداری کنید.

برخی اخبار حاکی از آن است که مصرف ژل رویال در بیماران مبتلا به آسم، آنافیلاکسی و درماتیت تماسی جدی است و حتی می‌تواند مهلک باشد.

در صورت مصرف ، اگر با عوارضی چون اسهال، درد معده، اسپاسم، خس خس سینه یا تنگی نفس مواجه شدید از ادامه مصرف خودداری کرده و حتما به پزشک مراجعه کنید.

مصرف این ژل همچنین می‌تواند تا حدی افزایش وزن به همراه داشته باشد.

نگهداری ژل رویال

در حجم وسیع معمولا باید در دمای -۱۷۰ درجه سانتیگراد نگهداری و ذخیره کرد تا خواص آن حفظ شود. مدت زمان این ذخیره‌سازی می‌تواند به مدت دوسال (۲۴ ماه) باشد. پس از خرید ژل رویال به صورت خرد، حتما آن را در یخچال نگهداری کنید؛ این نگهداری تا یک سال مقدور است پس از آن بهتر است از مصرف ژل خودداری نمایید. این روش نگهداری ژل رویال اصل و خالص است.

برای محصولات دیگری که بر پایه ‌ژل رویال تولید می‌شوند، نگهداری در فریزر توصیه شده است. همچنین محصولاتی که به صورت خشک تهیه می‌شوند (مثل قرص‌ها و کپسول‌های رویال ژل) برای چندین سال در دمای معمول خانه قابل نگهداری هستند.

نگهداری ژل رویال

متداول ترین سوالات پرسیده شده درباره ی ژل رویال در گوگل

گزارش سازمان بهداشت جهانی (WHO) می گوید که ممکن است ژل رویال در برخی افراد واکنش های آلرژیک ایجاد کند. افراد مبتلا به آسم یا سایر آلرژی ها ممکن است در معرض خطر بیشتری از واکنش باشند.

این ماده که توسط زنبورهای کارگر ترشح می شود ، به دلیل استفاده از آن ، ژل رویال یا “شیر زنبور” نامگذاری شد. طعم شیرین و اسیدی و قوام ژلاتینی دارد.

ژل رویال غنی از اسیدهای نوکلئیک و ژلاتینی است که پیش ساز کلاژن بوده و یک عنصر ضد پیری است و همچنین دارای گاما گلوبولین می‌باشد که یک عامل محرک در سیستم ایمنی است. اسید دکانوئیک ماده‌ای که دارای فعالیت آنتی بیوتیکی قوی در برابر آلودگی‎های باکتریایی و قارچی است نیز در ژل رویال یافت شده است. در طول ۳ روز اول رشد لارو، زنبورهای کارگر با شکل رقیق شده ژل رویال مخلوط شده با عسل تغذیه می‎شوند.

عنصر مهم در ژل رویال اسید پانتوتنیک بوده که به نام فاکتور طول عمر نامگذاری شده است، این ویتامین B به پردازش مواد مغذی در بدن کمک می‎کند و همچنین بدن را در برابر عفونت مسلح می‎کند. تصلب شرایین یک مشکل رایج امروزی بوده که به دلیل کلسترول بالای بدن است. ژل رویال به کاهش آن کمک می‎کند. همچنین بر روی بیماران مبتلا به: آرتریت، بیماری پارکینسون، بی اشتهایی عصبی آزمایش شده است و در بهبود این اختلالات و سایر اختلالات عصبی کمک می‎کند. اثرات مواد فعال و مواد مغذی موجود در ژل رویال در سراسر بدن نتیجه بخش است. این ماده تلخ به عادی سازی و تنظیم کلیه عملکردهای بدن کمک می‎کند و با ترکیبی از هورمون‎ها، مواد مغذی، آنزیم‎ها و بیوکاتالیست‎ها باعث احیا و تحریک عملکرد سلول‎ها و غدد ترشحی، افزایش متابولیسم و تحریک سیستم گردش خون می‎شود.

ژل رویال یکی از محصولات بسیار ارزشمند زنبور عسل است که خواص دارویی بی شماری دارد. بسیاری از افراد اطلاعات دقیق از نحوه مصرف این محصول ندارند به همین دلیل در این بخش از مقاله شما را با بهترین طریقه مصرف ژل رویال آشنا خواهیم کرد. در حال حاضر همه افراد با خواص و ویژگی های مهم ژل رویال آشنا هستند و این محصول را به عنوان یکی از خوراکی های بسیار شیرین و خوشمزه می شناسند ولی کمتر کسی با خواص و اهمیت ژل رویال آشناییت دارند.

یکی از دیگر طریقه مصرف ژل رویال استفاده به صورت خوراکی می باشد. بدین صورت که در صبح ناشتا مقداری از این ژل را در زیر زبان خود قرار داده تا به مرور جذب شود. همچنین می توانید این محصول را به عنوان ماسک نیز بر روی پوست خود قرار دهید. برای این کار مقداری از این محصول را از یخچال خارج کرده و با استفاده از آن تمامی سطح پوست خود را بپوشانید و پس از مدتی با آب ولرم صورت خود را بشویید.

طریقه مصرف ژل رویال و روش نگهداری

ژل رویال در صورتی که به صورت تازه مصرف شود تاثیرات بیشتری را بر روی بدن شما می گذارد. به همین دلیل همواره متخصصین توصیه می کنند که این ژل به صوت تازه مورد استفاده قرار گیرد. از آن جا که نمی توان به راحتی این محصول را از کندو جدا کرده و سپس مصرف نمود، برای استفاده از آن بهتر است که این محصول را در داخل فریزر قرار داد. مدت اعتبار و ماندگاری این محصول به صورت زیر می باشد:

۳ الی ۵ روز در داخل کندو

۲ سال در داخل فریزر در صورت دمای زیر ۱۸- درجه سانتی گراد

۶ ماه ماندگاری در صورت نگهداری در داخل یخچال

برای این که مدت زمان نگهداری ژل رویال را افزایش دهید و از فساد آن جلوگیری کنید، این ژل را با مقداری عسل ترکیب کنید.

طریقه مصرف ژل رویال برای بیماری های مختلف

برای این که بتوانید از خواص و فواید ژل رویال بهره مند شوید بهتر است که از میزان دوز و طریقه مصرف ژل رویال برای بیماری های مختلف اطلاع حاصل نمایید:

پوکی استخوان

پوکی استخوان یکی از بیماری هایی است که در صورت ابتلا به آن می تواند مشکلات بسیاری را برای افراد به وجود بیاورد. به همین دلیل بهتر است از این بیماری جلوگیری شود. مصرف ژل رویال برای پیشگیری و درمان پوکی استخوان بسیار مفید می باشد. طریقه مصرف ژل رویال بدین صورت است که برای تاثیرگذاری آن بر روی پوکی استخوان به مدت ۳۰ الی ۶۰ روز با توجه به سطح بیماری خود، ۰/۱ گرم از این محصول را مصرف نمایید.

بهبود سرطان

مصرف ژل رویال تاثیرات شگفت انگیزی بر روی بهبود سرطان دارد. به همین دلیل مصرف این ژل به مدت ۶۰ روز در هر دوره درمانی توصیه می شود. بهتر است در طی مصرف ژل رویال یک دوره گیاه خواری را نیز شروع کنید تا این محصول تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد. خواص ژل رویال بر روی سرطان پروستات و سرطان سینه بیشتر خود را نشان می دهد.

آنفولانزا و سرماخوردگی

مصرف ژل رویال سیستم ایمنی بدن را در برابر حمله ویروس ها تقویت می کند. همچنین این محصول دارای خاصیت ضد ویروس بوده و با از بین بردن ویروس ها اجازه پخش شدن آن در بدن را نمی دهد. بدین منظور در صورت ابتلا به بیماری آنفولانزا و یا سرماخوردگی یک دوره مصرفی ۷ روزه را شروع کنید و در هر روز مقدار ۲ الی ۴ گرم از این ژل را مصرف نمایید. در صورتی که به صورت دقیق با طریقه مصرف ژل رویال آشنا باشید و بتواند به بهترین شکل آن را مصرف کنید، در مدت زمان کوتاهی سلامت خود را بدست خواهید آورد.

رفع افسردگی

یکی از تاثیرات مهم ژل رویال، تاثیر آن بر روی پیشگیری و درمان افسردگی است. بر اساس تحقیقات صورت گرفته ثابت شده که ژل رویال به بیماران مبتلا به افسردگی کمک می کند تا خواب راحت تری داشته باشند و خستگی کمتری را در خود احساس کنند. همچنین این محصول باعث ترشح کورتکس که یکی از فرستنده های عصبی است که موجب ایجاد خوش بینی در افراد می شود را افزایش داده و بدین طریق از نظر روحی برای بیمار بسیار مفید می باشد. برای تاثیرگذاری بیشتر این ژل به مدت یک ماه روزانه ۲ الی ۴ گرم از این ژل را مصرف کنید. برای این که این محصول بتواند به خوبی افسردگی را درمان کند باید به طریقه مصرف ژل رویال توجه داشته باشید.

ترک اعتیاد به مصرف دارو

یکی از ویژگی های بسیار مهم ژل رویال که باعث شگفتی بسیار پزشکان شده است، خاصیت سم زدایی این محصول می باشد. برخی از بیماری ها نیاز به دوره مصرف دارویی طولانی مدتی دارند و پس از اتمام دوره بدن به مصرف دارو اعتیار پیدا کرده و در صورت قطع آن عوارضی را به دنبال دارد. بنابراین بیماران می توانند با مصرف ژل رویال سم و اثرات دارو را از بدن خود خارج کرده و بدین طریق اعتیاد به مصرف دارویی خاص را ترک کنند.

بهبود فقر آهن

کم خونی و فقر آهن یکی از بیماری هایی است که امروزه گریبان گیر بسیاری از افراد شده است. ژل رویال باعث افزایش شکل گیری سلول های قرمز شده و بدین طریق از ابتلا به بیماری فقر آهن جلوگیری خواهد کرد. طریقه مصرف ژل رویال برای بهبود فقر آهن بدین صورت است که تا ۴ هفته به صورت روزانه و مرتب مقداری بین ۲ تا ۵ گرم از این ژل را بسته به سطح کم خونی، مصرف نمایید و از تاثیرات آن شگفت زده شوید.

بهبود زخم

ژل رویال را نه تنها می توان به عنوان خوراکی مصرف کرد، بلکه برای التیام زخم می توان آن را به صورت مستقیم بر روی پوست قرار داد. خاصیت ضدمیکروبی این محصول باعث از بین بردن عفونت زخم می شود. بنابراین برای ترمیم بافت های پوست مقداری از این ژل را بر روی پوست خود قرار دهید و پس از مدتی آن را با آب ولرم بشویید. در صورتی که طریقه مصرف ژل رویال را بدرستی رعایت کنید، در مدت زمان کوتاهی هیچ گونه ردی از زخم را بر روی پوست خود مشاهده نخواهید کرد.

بهبود شکستگی ها

برای این که شکستگی استخوان شما بهبود پیدا کند بهتر است در طول دوران نقاهت خود ژل رویال مصرف کنید. طریقه مصرف ژل رویال برای بهبود شکستگی استخوان بدین صورت است که به مدت ۴۵ روز، روزانه ۲ گرم از این ژل را به صورت ناشتا میل کنید. با این کار روند بازسازی استخوان سریع تر شده و شما در مدت زمان کوتاه تری سلامت خود را باز خواهید یافت.

دوز مصرف پیشنهادی و مقدار مصرف  ژل رویال

طریقه مصرف ژل رویال و دوز مصرف آن به شرایط بدنی شما و هدف شما از مصرف این محصول بستگی دارد. برای مصرف صحیح این محصول برای یک فرد بالغ میزانی در حدود ۲ الی ۱۰ میلی گرم به صورت روزانه می باشد. برای این که بتوانید تاثیرات مصرف ژل رویال را بر روی بدن خود مشاهده کنید، توصیه می شود که آن را حداقل سه هفته متوالی تکرار کنید.

نحوه مصرف ژل رویال

ژل رویال روش های مصرفی متعددی دارد که به شرح زیر می باشد:

مصرف زیر زبانی: یکی از بهترین طریقه مصرف ژل رویال استفاده از این محصول به صورت زیر زبانی می باشد. در این روش خواص محصول به صورت مستقیم وارد بدن شما می شود. برای این کار به صورت ناشتا مقداری از این ژل را در زیر زبان خود قرار داده و سعی کنید تا جذب شود.

ترکیب با عسل: یکی از روش های دیگر مصرف ژل رویال ترکیب این محصول با عسل می باشد. همان طور که در بالا عنوان کردیم در این روش ماندگاری ژل رویال نیز افزایش می یابد.

به صورت کپسول: از دیگر طریقه مصرف ژل رویال مصرف این محصول به صورت کپسول می باشد. بدین صورت که شما می توانید این کپسول را به صورت آماده تهیه کرده و آن را قورت دهید. 

قیمت ژل رویال در تهران

زنبورداران که انواع محصولات مربوط با زنبورها و کندوها را عرضه می‌کنند، می‌توانند بهترین گزینه برای خرید مستقیم و تهیه ژل رویال مرغوب و اصل باشند. همچنین تهیه این محصول از طریق واسطه‌ها و فعالان حوزه دارو و درمان امکان‌پذیر است. در کشورمان، کارشناسان طب سنتی و اسلامی معمولا دسترسی بیشتری به ژل رویال دارند و از آن در تهیه انواع داروها بهره می‌گیرند. به طور کلی تهیه ژل رویال از سیستمی که دست‌های واسطه در آن کمتر باشد، به‌صرفه‌تر است و به تولیدکننده نیز سود و انگیزه‌ی بیشتری می‌دهد.

بر این اساس که ژل رویال در مقادیری اندک یافت می‌شود اما بسیار غنی و سرشار از مواد مغذی است، ماده ارزشمند و گران‌بهایی است. مصرف آن معمولا در دوزهای بسیار پایین و معمولا مخلوط با عسل یا دیگر ترکیب‌ها صورت می‌گیرد.

ژله رویال ماده‌ای کمیاب و ارزشمند است که خاصیت‌های مفید آن تا حد زیادی به اثبات رسیده است. این‌که دانشمندان غربی در عصر حاضر به آن توجه شایانی نشان نداده‌اند، سبب نمی‌شود تاریخچه‌ی مصرف آن را برای مقاصد درمانی که از دوران باستان بوده است، نادیده بگیریم. این ماده در طب باستان و به ویژه در تمدن‌های چندین هزارساله‌ی شرقی بسیار مؤثر شناخته می‌شده و برای درمان بسیاری از بیماری ها و آسیب ها از آن بهره می‌گرفته‌اند.

نتایج تحقیقات جدید نیز بر روی این ماده هرچند غیرقطعی، بسیار امیدبخش است. موفقیت آزمایشات روی موارد حیوانی این نوید را می‌دهد که آزمایش آن بر موارد انسانی نیز با موفقیت همراه باشد. اگر شما نیز تجربه‌ای در مصرف این ژل دارید با ما درمیان بگذارید.

در حجم وسیع معمولا باید در دمای -۱۷۰ درجه سانتیگراد نگهداری و ذخیره کرد تا خواص آن حفظ شود. مدت زمان این ذخیره‌سازی می‌تواند به مدت دوسال (۲۴ ماه) باشد. پس از خرید ژل رویال به صورت خرد، حتما آن را در یخچال نگهداری کنید؛ این نگهداری تا یک سال مقدور است پس از آن بهتر است از مصرف ژل خودداری نمایید. این روش نگهداری ژل رویال اصل و خالص است.

ژل رویال که با نام شاه‌انگبین نیز شناخته می‌شود، نوعی خاص از ترشحات زنبور عسل (متفاوت با عسل یا زهر) است که در تغذیه‌ی لاروهای زنبور عسل (زنبورهای نوزاد) و ملکه کاربرد دارد. ژل رویال از غدد هیپوفارنکس یا شیری که در دو طرف سر زنبورهای کارگر قرار دارد، ترشح می‌شود که از محصولات داخل کندو محسوب شده و غنی از پروتئین هستند.

ژله رویال ماده‌ای کمیاب و ارزشمند است که خاصیت‌های مفید آن تا حد زیادی به اثبات رسیده است. این‌که دانشمندان غربی در عصر حاضر به آن توجه شایانی نشان نداده‌اند، سبب نمی‌شود تاریخچه‌ی مصرف آن را برای مقاصد درمانی که از دوران باستان بوده است، نادیده بگیریم. این ماده در طب باستان و به ویژه در تمدن‌های چندین هزارساله‌ی شرقی بسیار مؤثر شناخته می‌شده و برای درمان بسیاری از بیماری ها و آسیب ها از آن بهره می‌گرفته‌اند.

نتایج تحقیقات جدید نیز بر روی این ماده هرچند غیرقطعی، بسیار امیدبخش است. موفقیت آزمایشات روی موارد حیوانی این نوید را می‌دهد که آزمایش آن بر موارد انسانی نیز با موفقیت همراه باشد. اگر شما نیز تجربه‌ای در مصرف این ژل دارید با ما درمیان بگذارید.

 

اگر داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی اثبات شود، احتمال وجود این ویژگی در ژل رویال نیز قوت بیشتری خواهد یافت. طبق تحقیقات بر موارد حیوانی، مصرف موضعی ژل رویال، با خاصیت کلاژن‌سازی می‌تواند چین و چروک و پیری پوست را کاهش دهد و همچنین می‌تواند در محافظت از پوست دربرابر اشعه ماوارءبنفش مؤثر باشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *