ژل رویال - بهارهانی

شاه انگبین چیست؟

برخی از مهمترین شاه انگبین ، این ماده غذایی ارزشمند عبارتند از :

مصرف شاه انگبین در دوران بارداری جهت رشد جسمانی نوزادان نقش بسیار مهمی دارد.

مصرف شاه انگبین در درمان نازایی و نارسایی های حاملگی به عنوان داروی بسیار موثر توصیه می شود. در منابع علمی به چاپ رسیده در بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکای جنوبی گزارش های متعددی در خصوص خانواده های نازا که با مصرف منظم  ژل رویال بهار بچه دار شده اند می توان یافت.

این ماده در زنان با افزایش قابلیت تلقیح و در مردان با افزایش کیفیت اسیرم مسبب حاملگی موفق و بچه دار شدن می گردد.

ظرف شیشه پر از شاه انگبین بهمراه یک قاشوق روی آن

خواص شاه انگبین در درمان بیماری های مختلف

خواص شاه انگبین در درمان بیماری صرع (غش) یک منبع شفابخش محسوب می شود. در افرادی که به طور مرتب شاه انگبین و گرده مصرف کرده اند، کاهش شدت و تعداد حملات و حتی عدم بروز حملات صرع تا چندین ماه در منابع مختلف ذکر شده است

– در افراد مبتلا به دیابت با مصرف مستمر و منظم ژل رویال، کاهش قابل ملاحظه ی قند خون به چشم می خورد. بنابر این مبتلایان به دیابت با مصرف منظم این ماده، در کنار بهره مندی از اثرات شبه انسولین آن، کبد خود را نیز تقویت کرده و از خواص شاه انگبین نیز استفاده می کنند.

خرید ژل رویال ایرانی ۱۰ گرمی

ژل رویال ایرانی از مرغوب‌ترین ژل‌های رویال در جهان است چرا که زنبورهای عسل ایرانی در مراتع سرسبز و بکر ایران، از شهد گل‌های متنوع و وحشی تغذیه می‌کنند. این تنوع گیاهی، به ژل رویال ایرانی، خواص منحصر به فردی می‌بخشد. شما می‌توانید ژل رویال ایرانی ۱۰ گرمی را به صورت آنلاین از گالری عسل بهار خریداری نمایید.

افزودن به سبد خرید

تماس با کارشناسان فروش

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش می توانید همین الان تماس بگیرید.

شاه انگبین به علت غنی بودن از استیل کولین و فسفولیپیدها در درمان بسیاری بیماری های سیستم عصبی مثل فراموشی، پارکینسون و آلزایمر بسیار مؤثر می باشد.

همچنین به علت دارا بودن مقادیر زیادی از هورمون های طبیعی مواد معدنی، ویتامین های ب کمپلکس، اسید فولیک و برخی اسیدهای چرب علاوه بر اثرات مفید بر روی مغز و سیستم عصبی در کاهش دردهای میگرن درمان افسردگی، کاهش استرس و بی خوابی های شبانه بسیار مؤثر است

 وجود دارد از این رو باید فرآورده مورد نظر در حال نگه داری شود مواد نگه دارنده مناسب به آن افزوده گردد

 آیا مصرف شاه انگبین یا ژل رویال زنبور عسل توسط بیماران مبتلا به ام اس، می تواند مانع ایشرفت بیماری آنان گردد یا خیر أنان بیمارانی از کشورهای مختلف انتخاب کرده و با دوز ۱۹۵۰ میلی گرم در روز مصرف خوراکی شاه انگبین را شروع کرده و با افزایش میزان ثابت (۲۸۰ میلی گرم در هر ماه به دوز مورد نظر که ۵۰۰۰ میلی گرم در روز می باشد می رسانده اند.

در این روش بیماران می توانستند از داروها و مکمل های تجویز شده توسط پزشک نیز استفاده کنند نتایج این تحقیقات چند ساله نشان داد که خواص ژل رویال تازه و خالص نه تنها از پیشرفت بیماری ام اس، جلوگیری می کند بلکه در بیشتر موارد شرایط بالینی بیماران را بهبود می بخشد. در هیچ کدام از بیماران نیز واکنش منفی نسبت به مصرف شاه انگبین مشاهده نشد.

در ۸۴ درصد بیماران آثار کلینیکی بهتر همراه با بهبود در مواردی از قبیل دوبینی چشم، بلعیدن غذا، تحرک، خستگی، تعادل، مشکلات عصبی (سردردهای شدید، مشکلات گفتاری، افسردگی، بی حسی و کرختی و کاهش عود (حمله) که از علائم متداول بیماری به شمار می روند.

 حتی بهبودی تا ۵۰ درصد مشاهده شد. ذکر این نکته ضروری است که با توجه به شرایط خاص این بیماری، بهتر است مبتلایان قبل از مصرف هر گونه داروی با شبه دارویی از ژل رویال با پزشک مرو له کورٹ دواکند و از هر گونه خوددرمانی بپرهیزند

انرژی زایی برای ورزشکاران و افراد پر کار، کاهش مشکلات دوران قاعدگی ، جبران کاهش توشح تستوسترون با عملکرد شبه لستوسترون مردان، حفظ تعادل هورمونی در بدن، افزایش نیروی جنسی، تنظم فعالیت غده تیروئید، از دیگر ویژگی های مهم ژل رویال می باشد. ژل رویال هرگز نباید به عنوان جایگزینی برای سایر معالجات و داروها مورد استفاده قرار گیرد

مقداری زیادی عسل که روی آن یک ظرف پلاستیکی ژل رویال و یک عدد قااشوق قرار گرفته است

میزان استفاده 

مصرف این ماده بهتر است بر اساس وزن انسان باشد، به طوری که مقدار یک میلی گرم ژل رویال خالص برای یک کیلو گرم وزن در هر وعده توصیه شده است. مصرف زیر زبانی شاه انگبین بسیار رایج است زیرا به سرعت توسط مخاط های زیر زبانی جذب شده و بدون گذشتن از روده وارد خون می شود

کودکان بالاتر از یک سال مقدار ۲۰ تا ۳۰ میلی گرم به صورت خالص اریس زبانی، مخلوط با عسل مخلوط با آب و عسل و یا مخلوط با آبمیوه می توانند مصرف کنند

بزرگسالان بسته به وزن می توانند بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلی گرم ژل رویال در سه وعده و قبل از وعده های غذایی مصرف کنند.

چگونگی عرضه و مصرف 

فروش و عرضه ژل رویال به صورت خالص بسیار دشوار است، زیراحمل اگهداری آن مشکلات زیادی ایجاد می کند. بنابراین این ماده به روش های متفاوتی به بازار عرضه می شود که برخی از متداول ترین آنها در این قسمت ذکر می شود

مخلوط ژل رویال و عسل

برای تجارتی کردن ژل رویال و همچنین مصرف آسان تر، برخی زنبورداران آن را با عسل طبیعی اکالیپتوس مخلوط می کنند. شاه انگبینی که به این ترتیب باعل مخلوط می شود را می توان بدون هیچ گونه اشکالی تا یک الی یک و نیم سال نگه داشت به شرط آن که از تابش نور به آن جلوگیری شود.

یکی از مزایای این فرآورده آن است که به هیج تکنولوژی خاصی نیاز نداشته و فرآورده نهایی خوشمزه بوده و اثرات مفید هر دو فرآورده را فراهم می کند. در این روش این دو ماده با نسبت های متفاوتی با هم مخلوط می شوند.

مثلا ۳ گرم ژل در ۱۲۵ گرم عسل مخلوط می شود. هر روز صبح ناشتا یک قاشق مرباخوری از این مخلوط را زیر زبان قرار داده تا با بزاق مخلوط گردد.

مخلوط ژل رویال و ماست

ماده غذایی دیگری که غالبا با شاه انگبین در بعضی از کشورهای اروپایی مخلوط می شود ماست است که اسیدیت های شبیه ژل رویال دارد و به یخچال نیز نیاز دارد

 کپسول و آمپول

عرضه ی ژل رویال به شکل کپسول و یا آمپول های خوراکی در بازارهای اروپایی و آمریکا متداول است، ولی در ایران فقط به شکل مخلوط با عسل و یا خالص عرضه می شود

شاه انگبین یا همان ژل رویال در کرم های صورت و ماسک های پوستی خواص ژل رویال در برخی محصولات آرایشی و بهداشتی به عنوان ماده ی محرک، ضد چروک و پیری بسیار به کار می رود و توصیه می شود که جهت اثر بخشی کافی شاه انگبین بر روی پوست از این فرآوردهها حداقل دو دوره در هر سال، ایکی در پاییز و دیگری در بهار استفاده شود و طول مدت هر یک ۲۰ روز باشد.

دوتکه از موم و عسل طبیعی

چگونگی تهیه و خرید 

متاسفانه برای خرید ژل رویال بسیاری از مجامع و ارگان های دارویی کشورمان شناختی از این ماده ندارند و جهت شناخت و استفاده دارویی از این ماده تاکنون اقدام نال توجهی انجام نشده است، به علل متفاوتی تولید در سطح بسیار پایین است و میزان تقاضا نیز به تبعیت از آن بسیار محدود شده است همچنین گاه این محصول با تقلبات فراوان و نیز به روشی غیر علمی به بازار عرضه می شود.

به همین خاطر توصیه می شود این فرآورده شفابخش و نفیس را تنها از تولیدکنندگان معتبر خریداری کنید. به عنوان مثال شرکت تولیدی  قیمت عسل طبیعی اصفهان” ژل رویال را به شیوه ای کاملا علمی و کیفیتی ممتاز تهیه و توسط نمایندگی های خویش قیمت گذاری و به بازار عرضه می کند.

نتیجه گیری

ما در این مقاله در مورد خواص و طریقه مصرف  شاه انگبین  صحبت کریدم. و گفیتم که ژل رویال خواص در مانی، نظیر درمان بیمارهای نازایی، صرع (غش)، دیابت و… دارد. همچنین صحبت شد،که مقدار مصرف این ماده بهتر است بر اساس وزن انسان باشد.

و همچنین درمورد  چگونگی مصرف این ماده گفتیم که از ۳ طریق است، درمورد این ۳ مورد توضیح دادیم. و از چگونگی تهیه و خرید ژل رویال صحبت شد.

منبع

webmd,wikipedia

گالری عسل بهار

سوالات متداول

  • طول عمر شاه انگبین چه مقدار است؟

اگر در یحچال و فیریزر نگهداری نشود. طول عمر این ماده ۲۴ ساعت است.

  • آیا پس از فاسد شدن ژل رویال می توان از آن استفاده کرده؟

پس از گذشت ۲۴ ساعت بعد از تهیه محصول دیگر نمی توان آن را خورد. فقط باید برای بیماری های موضعی پوستی مصرف شود.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *