عسل طبی

چگونه عسل بر روی زخم ها استفاده می شود؟

مردم هزاران سال از عسل برای ترمیم زخم استفاده کرده اند. در حالی که اکنون گزینه های بسیار موثرتر برای ترمیم زخم داریم.ممکن است عسل هنوز هم برای بهبود زخم های خاص مفید باشد.

عسل دارای خواص ضد باکتری و تعادل pH منحصر به فردی است که باعث ترشح اکسیژن و ترمیم کننده های زخم می شود.قبل از ورود به کابینت خود ، بدانید که متخصصان مراقبت از زخم از عسل درجه پزشکی برای بهبود زخم های مزمن و سایر آسیب ها استفاده می کنند.

آیا عسل برای بهبودی موثر است؟

عسل یک ماده شیرین و شیرین است که نشان داده شده است دارای اجزای زیست فعال است که می تواند به بهبود زخم کمک کند

pH اسیدی باعث بهبود می شود. عسل دارای pH اسیدی بین ۳.۲ تا ۴.۵ است. هنگامی که روی زخم ها اعمال می شود ، pH اسیدی خون را ترشح می کند تا اکسیژن آزاد کند ، که برای بهبود زخم مهم است. pH اسیدی همچنین باعث کاهش وجود موادی به نام پروتئاز می شود که روند بهبود زخم را مختل می کند.

خرید ژل رویال ایرانی ۱۰ گرمی

ژل رویال ایرانی از مرغوب‌ترین ژل‌های رویال در جهان است چرا که زنبورهای عسل ایرانی در مراتع سرسبز و بکر ایران، از شهد گل‌های متنوع و وحشی تغذیه می‌کنند. این تنوع گیاهی، به ژل رویال ایرانی، خواص منحصر به فردی می‌بخشد. شما می‌توانید ژل رویال ایرانی ۱۰ گرمی را به صورت آنلاین از گالری عسل بهار خریداری نمایید.

افزودن به سبد خرید

تماس با کارشناسان فروش

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش می توانید همین الان تماس بگیرید.

    شکر اثر اسمزی دارد. قندی که به طور طبیعی در عسل وجود دارد ، باعث بیرون کشیدن آب از بافت های آسیب دیده می شود (معروف به اثر اسمزی). این مورد تورم را کاهش می دهد و جریان لنفاوی را ترمیم می کند تا زخم بهبود یابد.

شکر همچنین آب را از سلولهای باکتریایی خارج می کند که می تواند از تکثیر آنها جلوگیری کند.

اثر ضد باکتری. ثابت شده است که عسل بر روی باکتریهایی که معمولاً در زخمها وجود دارند مانند استافیلوکوکوس اورئوس مقاوم به متی سیلین (MRSA) و انتروکوکهای مقاوم به ونکومایسین (VRE) اثر ضد باکتری دارد. بخشی از این مقاومت ممکن است از طریق اثرات اسمزی آن باشد.اکثر متخصصان پزشکی از نوع خاصی از عسل روی زخم ها استفاده می کنند که عسل مانوکا نام دارد.

این عسل از درختان مانوکا حاصل می شود. عسل مانوکا از آنجا که حاوی ترکیب متیل گلوکسال است بی نظیر است. این ترکیب سیتوتوکسیک است (باکتری ها را از بین می برد) و یک مولکول کوچک است که ممکن است به راحتی به پوست و باکتری ها منتقل شود.

    برای زخم های شدید ، بهتر است یک پزشک یا پرستار مراقبت از زخم به شما نشان دهد که چگونه اولین بار عسل را استفاده کنید. دلیل این امر این است که میزان عسل و نحوه استفاده از پانسمان می تواند بر میزان ترمیم زخم موثر باشد.

برای دیدن اطلاعات بیشتر درباره ی کاربردهای عسل کلیک کنید.

 

   همیشه با دست ها و تمیز کننده های پاک مانند گاز استریل و نوک پنبه شروع کنید.

    ابتدا عسل را روی پانسمان بمالید و سپس پانسمان را به پوست بمالید. این به شما کمک می کند تا هنگامی که مستقیماً روی پوست قرار می گیرد ، کثیف بودن عسل کاهش یابد. همچنین می توانید سانس های آغشته به عسل مانند پانسمان های برند MediHoney را که چندین سال است در بازار وجود دارد خریداری کنید. اگر بستر عمیق زخم مانند آبسه دارید ، یک استثنا exception است. قبل از استفاده از پانسمان ، عسل باید بستر زخم را پر کند.

    یک پانسمان خشک و تمیز روی عسل قرار دهید. این می تواند نوارهای گاز استریل یا یک باند چسب باشد. پانسمان انسداد بهتر از عسل است زیرا مانع از ترشح عسل می شود.

    هنگام تخلیه زخم از پانسمان ، پانسمان را تعویض کنید. همانطور که عسل شروع به بهبود زخم می کند ، تغییرات پانسمان احتمالاً کمتر اتفاق می افتد.

    دستان خود را پس از پانسمان زخم بشویید.

  1.  منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها

عسل خام حاوی مجموعه ای از مواد شیمیایی گیاهی است که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند. برخی از انواع عسل به اندازه میوه و سبزیجات دارای آنتی اکسیدان هستند. آنتی اکسیدان ها به محافظت از بدن شما در برابر آسیب سلول به دلیل رادیکال های آزاد کمک می کنند.

رادیکال های آزاد به روند پیری کمک می کنند و همچنین ممکن است به توسعه بیماری های مزمن مانند سرطان و بیماری های قلبی کمک کنند. تحقیقات نشان می دهد که ترکیبات آنتی اکسیدانی موجود در عسل به نام پلی فنول ممکن است در جلوگیری از بیماری های قلبی نقش داشته باشد.

  1. خواص ضد باکتری و ضد قارچ

تحقیقات نشان داده است که عسل خام می تواند باکتریها و قارچهای ناخواسته را از بین ببرد. به طور طبیعی حاوی پراکسید هیدروژن ، ضد عفونی کننده است. تأثیر آن به عنوان یک ضد باکتری یا ضد قارچ بسته به عسل متفاوت است ، اما به وضوح چیزی فراتر از یک داروی مردمی برای این نوع عفونت ها است.

خبرنامه خط سلامت

ایمیل روزانه تغذیه ما را دریافت کنید

برای کمک به شما در ایجاد بهترین برنامه غذایی ، راهنمایی های متخصص و مبتنی بر شواهد در مورد تغذیه و کاهش وزن را برای شما ارسال می کنیم.

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. هر اطلاعاتی که از طریق این وب سایت به ما ارائه می دهید ممکن است توسط ما در سرورهای واقع در کشورهای خارج از اتحادیه اروپا قرار گیرد. اگر موافق چنین جایگاهی نیستید ، اطلاعات را ارائه ندهید.

  1. زخم ها را التیام دهید

از عسل مانوکا در معالجه پزشکی برای معالجه زخم ها استفاده می شود زیرا مشخص شده که میکروب کش موثر است و همچنین به بازسازی بافت کمک می کند.

 

برای دیدن اطلاعات بیشتر درباره ی قیمت ژل رویال کلیک کنید.

مطالعات نشان می دهد که عسل مانوکا می تواند باعث بهبود زمان بهبودی و کاهش عفونت شود. به خاطر داشته باشید که عسلی که در محیط بیمارستان استفاده می شود درجه پزشکی است ، به این معنی که از نظر بازرسی و استریل است. ایده خوبی نیست که با کاهش عسل هایی که از فروشگاه می خرید ، برش ها را درمان کنید.

  1. نیروگاه مغذی گیاهی

عناصر غذایی گیاهی ترکیباتی هستند که در گیاهان یافت می شوند و به محافظت از گیاه در برابر آسیب کمک می کنند. به عنوان مثال ، برخی از آنها حشرات را دور نگه می دارند و یا گیاه را از اشعه ماوراlet بنفش محافظت می کنند.

عناصر غذایی گیاهی موجود در عسل مسئول خواص آنتی اکسیدانی و همچنین قدرت ضد باکتری و ضد قارچی آن هستند. همچنین تصور می شود که این دلیل می شود که عسل خام فواید تقویت کننده سیستم ایمنی و ضد سرطان را نشان داده است. فرآوری زیاد این مواد مغذی ارزشمند را از بین می برد.

  1. برای مسائل گوارشی کمک کنید

از عسل گاهی اوقات برای درمان مشکلات گوارشی مانند اسهال استفاده می شود ، اگرچه تحقیقات زیادی برای اثبات اثر آن انجام نشده است. ثابت شده است که به عنوان درمانی برای باکتری های هلیکوباکتر پیلوری (H.pylori) موثر است ، اگرچه یکی از دلایل عمده زخم معده است.

این همچنین یک پروبیوتیک قوی است ، به این معنی که باکتری های خوبی را که در روده زندگی می کنند تغذیه می کند ، که نه تنها برای هضم بلکه سلامت کلی بسیار مهم است.

  1. گلودرد را تسکین دهید

سرما خورده اید؟ یک قاشق عسل را امتحان کنید. عسل یک داروی قدیمی گلودرد است. وقتی ویروس سرماخوردگی به آن برخورد کرد آن را به چای داغ با لیمو اضافه کنید.

همچنین به عنوان سرکوب کننده سرفه عمل می کند. تحقیقات حاکی از آن است که عسل به اندازه دکسترومتورفان ، یک ماده رایج در داروهای بدون نسخه سرفه ، موثر است. فقط یک یا دو قاشق چای خوری را مستقیم مصرف کنید

 pH اسیدی باعث بهبود می شود. عسل دارای pH اسیدی بین ۳.۲ تا ۴.۵ است. هنگامی که روی زخم ها اعمال می شود ، pH اسیدی خون را ترشح می کند تا اکسیژن آزاد کند ، که برای بهبود زخم مهم است. pH اسیدی همچنین باعث کاهش وجود موادی به نام پروتئاز می شود که روند بهبود زخم را مختل می کند.

از عسل مانوکا در معالجه پزشکی برای معالجه زخم ها استفاده می شود زیرا مشخص شده که میکروب کش موثر است و همچنین به بازسازی بافت کمک می کند.

مردم هزاران سال از عسل برای ترمیم زخم استفاده کرده اند. در حالی که اکنون گزینه های بسیار موثرتر برای ترمیم زخم داریم.ممکن است عسل هنوز هم برای بهبود زخم های خاص مفید باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *