فواید عسل طبیعی برای گوارش

فواید عسل طبیعی برای گوارش

آیا با فواید عسل طبیعی برای گوارش آشنا هستید؟ عسل ای ماده شیرین و دوست داشتنی به کمک زنبورها تولید می‌شود و این چرخه باعث شده تا عسل دارای فواید و خواص زیادی باشد. یکی از مهم‌ترین فواید عسل، تسکین درد های گوارشی و معده است.

وجود سرشار ویتامین‌ها و مواد معدنی در عسل باعث شده تا این محصول به عنوان یک مکمل غذایی کامل صرف شود.

در ادامه این مقاله با برخی از فواید عسل برای گوارش انسان آشنا می‌شویم.

 

چند مورد از فواید عسل طبیعی برای گوارش

  1. موثر در رفع اسهال به دلیل روند کند در معده

  2. وجود آنزیم‌هایی که در فرایند گوارش نقش کاتالیست را دارند.

  3. وجود خواص آنتی باکتریایی باعث بهبود عفونت های معده می‌شود.

  4. جلوگیری از ناراحتی های گوارشی

 

خواص شگفت انگیز عسل برای دستگاه گوارش

  • درمان یبوست با عسل

بعضی از متخصصان معتقدند که فعالیت یبوست ارتباط زیادی با معده دارد. عسل با ترکیبات آنتی باکتریایی و ضد عفونی خود و همچنین ساختار ی که بر خلاف ملین های دیگر باعث اسهال مداوم نمی‌شود، از بروز یبوست جلوگیری می‌کند. البته در بعضی موارد مصرف زیاد عسل باعث اسهال می‌شود اما احتمال بروز آن خیلی پایین است.

  • درمان و پیشگیری از زخم معده

زخم معده یکی از بیماری‌هایی است که نتیجه استرس و عصبانیت های زودهنگام می‌باشد. در نتیجه اگر فردی هستید که این شرایط را دارید بهتر است قبل از بروز عوارض زخم معده، از آن پیشگیری کنید.عسل با دارا بودن مواد معدنی مورد نیاز بدن، بهترین راه حل برای پیشگیری از زخم معده است. هر روز قبل از وعده های غذایی مقداری عسل بخورید تا سطح معده شما با مقاومت بیشتر در برابر اسید های معده و همچنین زخم معده باشد.

  • میکروب کشی معده با عسل

یکی از مشکلاتی که به زخم معده و سرطان معده ختم می‌شود، ورود باکتری‌ها و میکروب های مختلف به سطح معده است.

طبق تحقیقات انجام شده عسل به عنوان یک ماده صد باکتری شناخته می‌شود و در برابر میکروب‌ها مقاومت بسیار خوبی دارد. به همین دلیل پزشکان مصرف عسل را برای بیماران گوارشی توصیه می‌کنند.

  • درمان رفلاکس معده

سوزش معده یا بیماری رفلاکس معده به دلیل بالا آمدن اسید معده و برخورد آن با مری اتفاق می‌افتد. مصرف عسل یکی از معیار های مهم برای تعیین سطح اسید معده می‌باشد، با مصرف عسل می‌توان از بروز رفلاکس معده جلوگیری و تا حد زیادی آن را درمان کرد. البته به یاد داشته باشید که همیشه پیشگیری بهتر از درمان است.

  • درمان نفخ معده

نفخ معده یکی دیگر از مشکلاتی است که دستگاه گوارش را به خطر می‌اندازد. عسل به عنوان یک ماده با خاصیت ضدالتهابی باعث کاهش دادن ورم های معده می‌شود. برای استفاده کردن از بیشترین خواص عسل بهتر است آن را به صورت ناشتا و در اول صبح میل کنید.

 

سخن پایانی

در این مقاله با فواید عسل طبیعی برای گوارش آشنا شدیم. با توجه به موارد گفته شده برای انتخاب عسل خود باید دقت بیشتری داشته باشید تا از نهایت خاصیت عسل بهره‌مند شوید. پیشنهاد می‌کنیم که برای مصرف عسل و استفاده از فواید دارویی، آنرا در ابتدا صبح و به صورت ناشتا مصرف کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *