یک ظرف پر از عسل برای تقویت حافظه انسان

مزایای متعدد عسل کنار بر کسی پوشیده نیست. این ماده فوق العاده علاوه بر مصارف خوراکی، از دیرباز به عنوان ماده ای ضد میکروب برای درمان زخم و سوختگی شناخته شده است. افزون بر خواص ضد قارچی، عسل به هضم غذا نیز کمک کرده و اثرات ضد افسردگی نیز دارد.

امروزه خواص عسل برای حافظه نیز مورد بحث می باشد. با توجه به مضرات شکر، آیا عسل واقعاً قادر است بر هوش و حافظه اثر بگذارد؟ بر اساس مطالعات، نقش عسل در بهبود عملکرد مغز ثابت گردیده است. این ماده وضعیت اکسیداتیو مغز را بهبود بخشیده و در راستای تقویت حافظه عمل می کند. گالری عسل بهار در ادامه به تشریح پاسخ این سوال می پردازد.

از آنجایی که در این مقاله خواهیم گفت که عسل طبیعی برای تقویت حافظه بسیار موثر است شاید قصد خرید آن را داشته باشید بنابراین برای اطلاع از قیمت عسل طبیعی می‌توانید روی لینک کلیک کنید.

خواص عسل برای حافظه

بر اساس مطالعات، پلی فنول های عسل از فواید محافظت کنندگی عصبی و نوتروپیک برخوردار هستند. بنابراین این ماده از سیستم عصبی حفاظت کرده و تقویت حافظه را منجر می‌گردد. بعلاوه عسل باعث بهبود عملکردهای شناختی نیز می‌شود. تحقیقات نشان داده بزرگسالان و کودکانی که عسل بیشتری را در رژیم غذایی خود مصرف می‌کنند، از حافظه بهتری بهره مند بوده و به مرور زمان نیز این توانایی در آنها پیشرفت می‌کند.

این امر به ویژه برای کودکان در هنگام یادگیری مطالب درسی حائز اهمیت می‌باشد. در یک تحقیق موش های تغذیه شده با عسل، اضطراب کمتر و حافظه بهتری را در تمام مراحل پژوهش نمایان ساخته اند. از جمله فواید خوردن عسل (به ویژه عسل خام) عبارتند از: کاهش اضطراب و استرس، تقویت ایمنی، تقویت انرژی، کاهش تهوع صبحگاهی، کاهش وزن، تقویت مغز و یادگیری سریع تر.

یک ظرف عسل مناسب بریا تقویت حافظه

بهترین ماده برای مغز

آنتی اکسیدان ها به عنوان ماده‌ای مهم و ضروری در بسیاری از غذاها مانند عسل موجود هستند. آنها به محافظت بدن در برابر بیماری و التهاب کمک کرده و ایمنی را تقویت می‌نمایند. یکی از خواص ثابت شده نوتروپیک در مورد عسل، کمک به ساخت و رشد کل سیستم عصبی مرکزی به ویژه در نوزادان تازه متولد شده و کودکان می‌باشد. خواص عسل برای حافظه، رشد، کاهش اضطراب و تقویت ذهنی را برای کودکان به همراه دارد.

خواص عسل برای حافظه

خرید ژل رویال ایرانی ۱۰ گرمی

ژل رویال ایرانی از مرغوب‌ترین ژل‌های رویال در جهان است چرا که زنبورهای عسل ایرانی در مراتع سرسبز و بکر ایران، از شهد گل‌های متنوع و وحشی تغذیه می‌کنند. این تنوع گیاهی، به ژل رویال ایرانی، خواص منحصر به فردی می‌بخشد. شما می‌توانید ژل رویال ایرانی ۱۰ گرمی را به صورت آنلاین از گالری عسل بهار خریداری نمایید.

افزودن به سبد خرید

تماس با کارشناسان فروش

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش می توانید همین الان تماس بگیرید.

راز پتانسیل عسل جهت تقویت مغز، در آنتی اکسیدانی به نام پینوسمبرین است. این فلاونوئید بهبود عملکرد مغز را به ارمغان می‌آورد. خواص پینوسمبرین منجر به حفاظت از مغز و سلول های عصبی در برابر آسیب می‌شود.

بنابراین با افزایش سن، خواص عسل برای حافظه بسیار حیاتی می‌شود. یک تحقیق جالب ارتباط میان عسل و میزان هوش را نیز بیان کرده است. شناخت، معیاری برای یادگیری مسائل جدید از طریق فکر کردن، تجربه کردن و حس کردن می‌باشد. مطالعات روی حیوانات حاکی از آن است که پینوسمبرین این توانایی را با محافظت از ساختار سلول های مغز تقویت می‌کند.

بیشتر بخوانید

ژل رویال چیست و چه خواص منحصر به فردی برای انسان دارد؟

خداحافظی با آلزایمر با خوردن عسل طبیعی

با توجه به خواص محافظتی پینوسمبرین از سلول های عصبی، تاثیر مثبت عسل بر بیماران سکته مغزی، بیماری آلزایمر و پارکینسون به اثبات رسیده است. التهاب در بدن منجر به ایجاد بیماری های دژنراتیو مغز مانند زوال عقل می‌گردد. پینوسمبرین با اثر ضد التهابی خود، قادر است التهاب سلول های مغزی به ویژه بخش هیپوکامپ (بخش مربوط به حافظه) را هدف قرار داده و بدین ترتیب از آلزایمر جلوگیری کند.

به نظر می رسد خواص عسل برای حافظه نه تنها حفاظت از نوروژنز است، بلکه در کاهش سلول های تحلیل رفته در ناحیه CA1 هیپوکامپ مغز نیز نقش دارد. این ناحیه به شدت مستعد آسیب رادیکال های آزاد است. این آسیب از جمله علل بیماری آلزایمر محسوب می‌شود.

عسل با موم

درمان پارکینسون با عسل طبیعی

پارکینسون نیز مانند آلزایمر در اثر التهاب ایجاد می‌شود. با توجه به خواص عسل برای حافظه که پیشتر مطرح شد، فواید ضد التهابی آن همچنین در پیشگیری و کاهش پارکینسون موثر است. عسل خام اثرات نوتروپیک مانند تقویت حافظه و فعالیت های عصبی دارویی نظیر عملکردهای ضد اضطراب، ضد درد، ضد تشنج و ضد افسردگی را به ارمغان می‌آورد. خواص عسل برای حافظه به واسطه مقابله با تاثیرات استرس اکسیداتیو است.

استرس اکسیداتیو در اثر فشار رادیکال های آزاد به سلول های بدن پدید می‌آید. این فرآیند در بروز بیماری های تخریب کننده عصبی اعم از آلزایمر، اختلال شناختی خفیف، پارکینسون، اسکلروز جانبی آمیوتروفیک و بیماری هانتینگتون نقش اساسی دارد. بنابراین کاهش آن در سلامت حافظه و مغز اثرگذار است. در یک مطالعه زنان یائسه ای که عسل دریافت کرده بودند، علائم بهبود حافظه فوری را نشان دادند.

یک ظرف عسل که با آن می توان در روند درمان پارکینسون سرعت بخشید

بهترین عسل برای تقویت حافظه

عسل برای تقویت حافظه تاثیر بسزای دارد و دلیل این امر هم بخاطر ویتامین دی موجود در عسل می باشد که به تنظیم فسفر در بدن کمک کرده و در نتیجه باعث تقویت حافظه می گرد. بهترین عسل برای تقویت حافظه عسل کنار می باشد.

برای اطلاع از قیمت عسل کنار و سفارش آن می توانید همین الان وارد لینک آن شوید.

ویتامین های موجود در عسل که برای مغز مفید است

به طور حتم تعجب آور است که خوردن عسل به تنهایی تمامی این مزیت ها را برای مغز به دنبال دارد. عسل حاوی ترکیباتی با خواص بسیار قوی می‌باشد. از این رو تمامی فواید آن به لطف حضور این مواد پدید آمده اند. از جمله ترکیبات عسل شامل:

آپیژنین

یک فلاونوئید رایج بوده و اغلب در عسل یافت می شود. این ماده از سلول های عصبی محافظت کرده و در اصلاح انواع بیماری ها اعم از اختلالات نورودژنراتیو تاثیر دارد. همچنین مشخص شده، آپیژنین نوروژنز را در بزرگسالان تحریک می کند. این بخش زمینه ساز یادگیری و حافظه می باشد.

اسید کافئیک

خواص عسل برای حافظه به این ماده نیز بستگی دارد. این آنتی اکسیدان نوعی اسید فنولیک بوده و حفاظت عصبی از سلول های مغز را انجام می دهد.

کاتچین

یک فلاونوئید به حساب می آید و به فعالیت ضد اکسیدانی عسل کمک می کند. چندین پژوهش اثرات محافظتی آن بر سلول های عصبی را ثابت کرده اند که باعث پر رنگ تر شدن نقش خواص عسل برای تقویت حافظه می‌شود.

کوئرستین

یکی دیگر از فلاونوئیدهای عسل با عملکرد آنتی اکسیدانی است. کوئرستین از آسیب های رادیکال های آزاد و مرگ سلول های مغز ممانعت می‌کند. این ماده در کنار پینوسمبرین، قدرت مغز را افزایش می دهد.

عسل حاوی ترکیبات متعدد دیگری با خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی می باشد. بنابراین با تهیه محصول باکیفیت از گالری عسل بهار و مصرف آن برای دستیابی به حافظه بهتر و پیری سالم تر قدم بردارید.

نتیجه

از خواص عسل برای حافظه هرچه بگوییم کم گفته‌ایم. این ماده طبیعی و مفید می‌تواند یکی از بهترین گزینه ها برای فرزندان مان باشد که قبل از رفتن به مدرسه مصرف نمایند. همجنین هر شخصی اگر از عسل استفاده نماید و به میزان مناسب آن را مصرف کند می‌تواند از بروز آلزایمر در خویش جلوگیری کند.

برای تهییه عسل کنار و عسل طبیعی می توانید همین الان شمار ۰۲۱۹۱۰۱۶۸۲۱ تماس بگیرید.

منابع: daburhoney , ncbi

گالری عسل بهار

سوالات متداول

  • عسل را با چه چیزی خوب است ترکیب کنیم که حافظه را زیاد کند؟

بهتر است که عسل را با زنجبیل ترکیب و میل نمایید.

  • آیا عسل می‌تواند از افسردگی جلوگیری نماید؟

خیر، افسردگی از بیماری های روانی است و برای درمان صرفاٌ نمی‌توان به خوردن عسل بسنده کرد و برای درمان افسردگی باید به نزد یک روانشناس رفت.

  • چه نوع عسلی برای حافظه خوب است؟

انواع عسل برای حافظه مفید است، اما عسل کنارخ طبیعی از سایر نمونه های دیگر به دلیل وجود ساپونین بهتر است.

۱۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *